Kellemes közérzetet biztosít, élénkít, hűsít az alábbi összetevőknek köszönhetően:
A borsosmentaolaj nélkülözhetetlen orvossága a különböző légúti megbetegedéseknek is, melyek kezelésére inhalálószerek, légzéskönnyítő szaunaolajok alkotórészeként kerül felhasználásra.
A citromolaj szinte nélkülözhetetlen a különböző helyiségek légterének (kórházak stb.) fertőtlenítésében, amit főként járványos időszakokban érdemes használni (tehát nem csak légtérillatosítként lehet alkalmazni).
Az eukaliptuszolaj frissítő, hangulatjavító és a figyelem összpontosítását elősegítő légtérillatosító keverékek összetevője.
A grapefruitolajat szorongások oldására és a meghűlések okozta kellemetlen tünetek enyhítésére lehet használni.
A kubebaolaj jó idegrendszeri tonizálószer, ezért enyhe fokú depresszió, idegesség, aggódás és stressz esetén javasolják a különböző formában (aromalámpából párologtatva, fürdőben, szaunában, masszázshoz) történő használatát.
Szaunázás
A szaunázással kapcsolatban fontos tudnunk azt, hogy az illóolajok leginkább belélegzés útján fejtik ki hatásukat. Kedvező élettani hatásaikon (pl. a légutak fertőtlenítésén és átjárhatóságuk javításán) túl pozitívan befolyásolhatják az érzelmeket és a hangulatot. Szaunázáshoz az illóolaj-keverékekből 2-5 cseppet adjunk a felöntő kanál vizéhez, majd öntsük a forró kövekre.
Száraz-meleg szaunában az illóolajoknak elsősorban a légutakra, az idegrendszerre és az érzelmekre kifejtett hatásai érvényesülnek, gőzfürdőben pedig a bőrre kerülő illóolajos pára lehet különösen jórékony hatású a bőrre és a bőr alatti szövetekre.