Vadgesztenyerügy (Chestnut Bud) A tanulás virága
Azoknak, akik nem okulnak eleget tapasztalataikból és élményeikből, s a többieknél tovább tanulják az Élet leckéit. Van, akinek akár egyetlen élmény is elegendő, mégis a legtöbb ember úgy érzi, hogy több tapasztalatra van szüksége ahhoz, hogy az aktuális leckét megtanulja. Ezért ugyanazt a hibát követik el többször is, egészen addig, amíg végre tanulnak belőle, vagy mások kárából okulnak.
A Vadgesztenyerügy a szellemi érés és tapasztalás eszenciája. Javítja a tanulási képességet minden szinten. Segít a tapasztalatok gyűjtésében és lehető legjobb érvényesítésében. A szellemet nyitottabbá teszi, javítja a felfogóképességet, s általában fokozza az érdeklődést. Éppen ezért nemcsak az iskolai problémákkal küzdő gyemekek számára hasznos, hanem olyan felnőtteknek is, akik életükben nem fejlődnek kellőképpen, és mindig ugyanabba a hibába esnek.
A Bach-virágeszenciák kizárólag dr. Edward Bach és munkatársai (Nora Weeks, Victor Bullen) eredeti útmutatásai és irányelvei alapján készülnek.
A növények jelentős része nálunk is megtalálható vadon (a hajdani Nagy-Magyarország területén szinte mindegyik!), ezeket a lehetőségek szerint a lehető legtisztább környezetben (nemzeti parkok, védett területek) igyekeztünk elkészíteni.
A Magyarországon vadon nem élő növényeket (sülzanót, olajfa) eredeti lelőhelyükön kerestük meg és ott készítettük el belőlük az anyaeszenciát. Az elkészítés módja (napoztatás ill. főzés) minden esetben megfelelt az eredeti leírásoknak.
A frissen elkészült sorozatból számos, a Bach-terápiát illetve az angol eszenciákat évek óta alkalmazó, nagy tapasztalattal bíró hazai szakembernek adtunk kipróbálásra illetve összehasonlításra.
A visszajelzések meglepően egyértelműek és kedvezőek voltak: szinte mindenki jobbnak tartotta a hazai sorozatot az angolnál. Ennek magyarázata egyrészt a manufakturális kivitelezésben (az eszenciák előállításának egyetlen lépésében sem alkalmazunk gépeket, az üvegek töltése is egyenként, kézi munkával történik az élelmiszerhigiénai előírások betartásával, az ÁNTSZ által ellenőrzött laborban), másrészt pedig abban keresendő, hogy a lehetőségekhez mérten hazai, illetve a Kárpát-medencéhez a lehető legközelebb élő, vadon termő növényeket használtunk, ezek pedig nyilvánvalóan jobban harmonizálnak az itt élő emberekkel, mint a nyugat-európai példányok.