Gépi tanulás Python segítségével PC-hez, Raspberry Pi-hez és Maixduino-hoz
Szinte minden ember egyre gyakrabban szembesül a „mesterséges intelligencia” (AI vagy AI az angol mesterséges intelligencia) alkalmazásaival. A zenei vagy videóajánlások, a navigációs rendszerek, a vásárlási javaslatok stb. az ehhez a területhez rendelhető folyamatokon alapulnak.
A "mesterséges intelligencia" kifejezést 1956-ban találták ki egy nemzetközi konferencián, a Dartmouth Summer Research Project-en. Alapötlet volt az emberi agy működésének modellezése, és ennek alapján fejlett számítógépes rendszerek felépítése. Hamarosan kiderül, hogyan működik az emberi elme. A gépre váltást csak kis lépésnek tekintették. Ez az elképzelés kissé túl optimistának bizonyult. Mindazonáltal a modern mesterséges intelligencia, vagy részterülete, az úgynevezett "gépi tanulás" fejlődése már nem hagyható figyelmen kívül.
A gépi tanulás módszereinek jobb megismerése érdekében ebben a könyvben többféle rendszert alkalmazunk. A PC mellett a Raspberry Pi és a "Maixduino" is bemutatja képességeit az egyes projektekben. Az olyan alkalmazások mellett, mint a tárgy- és arcfelismerés, gyakorlati rendszereket is fejlesztenek, például palackdetektorokat, emberszámlálókat vagy "beszélő szemeket".
Ez utóbbi képes akusztikailag leírni az automatikusan felismert tárgyakat vagy arcokat. Ha például egy jármű van a csatlakoztatott kamera látóterében, akkor a „Látok egy autót!” információ elektronikusan generált beszéddel kerül kiadásra. Az ilyen eszközök rendkívül érdekes példái annak, hogy a vakok vagy gyengénlátók hogyan profitálhatnak az AI-rendszerekből.
Ez a szöveg gépi fordítással készült.
Műszaki adatok: Cím (könyv): Machine Learning mit Python für PC, Raspberry Pi und Maixduino · ISBN szám: 978-3-89576-475-2 · Kiadó: Elektor · Nyelvek: Német · Oldalak száma: 266 oldal · Szerző: Günter Spanner